čtvrtek, března 23, 2006

Návrat k Houdkům

Byli jsme opět U Houdků, zapíjeli jsme vyřazení Zlína z play-off. Slzy rychle uschly a nahradily je sliny sbíhající se ze zdejších specialit. Zvítězila jako obvykle klasika: roštová v bylinkové a tatarské kuře.

Jak dokazuje fotka, tak dorazila parta z Vršovic, zlínští fandové a část žižkovského squatu. Všem chutnalo, Efča se navíc přejedla a ani se nevešla do objektivu. Prohlásila (jako už poněkolikáté), že už k Houdkům na jídlo nepůjde.

Později pak dorazil tágem i Venca a potvrdil svou pověst nejlépe oblékaného čtvrtečníka. Místo piva si objednal whisky, zaplatil a odvedl si Jaňulu. Posted by Picasa

čtvrtek, března 09, 2006

Trojjediný čtvrtek

Tentokrát zavládlo jakési čtvrteční schizma. Pravidelný čtvrtek se totiž uskutečnil hned třikrát. Nejprve ve středu v Hlučné samotě, kde se mimo jiné po dlouhé době ukázala Silva a Lukša (dalšími účastníky byli Jéňa, Efča, Lubošák a Vojta), poté ve čtvrtek ve Spiritu za účasti MUlDra a Dorotek a nakonec v pátek u Houdků, kde nechyběli Dan, Koloušek, Jaňula, Venca a opět Jéňa s Vojtou. Kromě jiných skutečností nám tento týden ukázal potenciál čtvrtečníků, totiž že frekvence setkání jednou za 14 dní není nejzažší hranicí, za kterou by už nešlo jít. Ve středu se mluvilo především o partnerských vztazích, ve čtvrtek o docházce a v pátek U Houdků se probíralo domácí násilí pácháné na ženách. Závěry, ke kterým jsme došli, jsou následující: za prvé, věkový rozdíl mezi partnery vyšší než 30 let, je moc (Silvo, vy s Pavlem se tam vejdete); za druhé, čárky nejsou všechno, ať už Vojta, Jéňa nebo Koloušek tvrdí cokoliv; za třetí, frustrace z práce pro 3 písmenka je nutné někde ventilovat, ale poté by se to nemělo svalovat na údajný pád ze schodů.

čtvrtek, března 02, 2006

Sangria party

Tradice kolejních party pokračuje! Postaral se o to Lubošák, který v létě načerpal zkušenosti ve Španělech nejen v oboru kosmopolitního seladonství, ale i v přípravě Sangrie. A tak se rozhodl, že nám svůj um předvede ve velkém!Shodou okolností první březnový den slavili narozeniny Efča a Venca, a to hned pětadvacáté. A tak se obě slavnostní příležitosti spojily a vznikla tak neopakovatelná akce. Namísto obvyklých bramboráků se vařila už zmiňovaná Sangria. A opravdu se Lubošákovi povedla. Jediný, kdo si na ní nepochutnal, byl Jéňa, kterému zřejmě přišlo půl kila extra cukru příliš málo. Ale zpátky k oslavencům. Dostali spoustu dárků a na oplátku za to nám ukázali - Venca svoje jedničky a Efča svoje dvojky.Složení příchozích hostů mohlo v někom vyvolat i vzpomínky na staré céčkovské časy. Oslavenci možná nostalgicky vzpomínali, jak jim kdysi bylo o pár let méně. Ale kde že jsou ty časy! Oba odešli mezi prvními. Zřejmě neunesli tíhu stáří. Vcelku časně se vytratil i Honezzz, ale buďme vděční, že se vůbec ukázal. Následující foto hezky ilustruje generační změnu, která se na Céčku v nedávné době udála.
A byla to právě jedna osoba z nastupující mladé generace (na fotce jí svítí červené oči), která vytáhla poslední návštěvníky Sangria party ještě do Horního Velblouda a udělala si tam pěknou ostudu.